محصولات کولینگ تاور ما

خطا در اجرای برنامه >


  برج خنک کننده مکعبی بهتر است یا برج خنک کن گرد ؟

   با مقایسه کامل ویزگی های برج خنک کن مکعبی نسبت به برج خنک کن گرد پر واضح است که کدام کولینگ تاور بهتر میباشد. مواردی که مورد بررسی قرار گرفته است به شرح زیر میباشد:

   ـ سیستم توزیع آب

      در برج های خنک کن گرد از سیستم پاشش آب Sprinklerhead استفاده شده که یک سیستم محرک بوده و معمولا دچار مشکلات متعددی مانند گرفتگی سوراخهای لوله و همچنین جام کردن بدلیل خرد شدن بلبرینگ ها  میباشد .   با توجه به اینکه شاخک های جانبی فقط قسمت زیرین خود را خیس می نمایند ، در صورت حرکت نکردن اسپرینکلر  قسمت زیادی از پکینگ خشک مانده و راندمان دستگاه به شدت کاهش می یابد .  در برج های خنک کن مکعبی از  سیستم نازل های ضد رسوب مربع پاش  Dek Spray  براساس طرح  Brentwood  آمریکا استفاده می گردد که  یک   سیستم  ثابت بوده و به بهترین حالت ممکن آب بر روی پکینگ ها توزیع می گردد .

   ـ سیستم کاهش سرعت 

      در برج های خنک کن گرد از سیستم کاهش دور تسمه و پولی استفاده می گردد که این امر باعث افزایش لرزش  سیستم و اتلاف راندمان می شود ،  ضمن اینـکه کارکرد تسـمه ها در معرض بخـار آب و نور آفتاب باعث استحلاک  سریع تسـمه ها شده و سـیستم نیازمند تعویض متـوالی تسمه به عنـوان قـطعه  مصرفی می باشد .  در برج های خنک کن مکعبی با سایز کوچک از الکتروموتورهای دور پایین بصورت کوبل مستقیم  با  فن استفاده شده که دارای  کمترین لرزش و بالاترین راندمان می باشد . در برج خنک کن پیشنهادی با  سایز بزرگتر این شرکت  نیز از سیستم  کاهش دور توسط گیربکس استفاده میشود که مزایای قابل توجهی نسبت به سیستم کاهش دور تسمه، پولی دارد.

   ـ سیستم هوادهی

      در برج های خنک کن گرد از فن های 4 پره استـفاده شده که دارای هوادهـی پایـینی می باشد  .  در برج های  خنک کن مکعبی  این شرکت از فن های 6 و 8 پره استفاده شده که دارای حداقل 50%  هوادهی بالاتر در  دورهای  یکسان  است . 

   ـ استحکام بدنه

       در برج های خنک کن گرد با توجه به تعداد زیاد  قطعات و استـفاده از پیچ و مهره های  فلزی فراوان  ،  همـچنین   نازک بودن بدنه ( استفاده از رزین ارتوفتالیک ) ، استحکام دستگاه پایین بوده و به مرور زمان و بر اثر لرزش دستگاه   قسمت های سوراخ کاری شده ترک برداشته و تبدیل به شکستگی در بدنه شده وآب بندی دستگاه دچار مشکلات  عدیده می گردد.

     برج های خنک کن مکعبی سری Z ساخت این شرکت به گونه ای طراحی شده که دارای کمترین مقدار سوراخ  کاری بوده وکمترین میزان فشار برروی پیچ و مهره های موجود وارد میشود. همچنین نقاط تمرکزتنش با استفاده   از لایه های اضافی تقویت می گردد. تمامی لایه های قطعات فایبرگلاس  با استفـاده از رزین ایزوفتالیک تولید شده که نسبت به انواع دیگر دارای 2.5برابر استحکام  بالاتر می باشد. همچنین ضخامت قطعات فایبرگلاس درستون ها   و تشتک برج های سری Z به 12mm می رسد .

   ـ اتلاف آب

       در برج های  خنـک کن گرد با توجه به عدم استـفاده از قطره گیر در اکثر تولیدات  ،  پرتاب آب  از قسمت فن به  میزان قابل توجهی اتلاف آب وجود دارد . در برج های خنک کن مکعبی  با  توجه به وجود  قطره گیر میزان پرتاب  آب به بیرون به کمترین مقدار خود می رسد .

   ـ راندمان ترمودینامیکی

       برج های خنک کن مکعبی با توجه به پاشش آب یکنواخت و سرعت هوای حدود 3m/s درسطح مقطع یکسان نسبت    به برج های خنک کننده گرد دارای میزان خنک کنندگی بیشتری می باشد .( سرعت طراحی هوا در برج های گرد کمتر از m/s 8/1 می باشد )

   

   

   


  لینک های مرتبط :
  Zend_Db_Statement_Exception: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1140 In aggregated query without GROUP BY, expression #2 of SELECT list contains nonaggregated column 'max.id'; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by in /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Statement/Pdo.php:234 Stack trace: #0 /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Statement.php(300): Zend_Db_Statement_Pdo->_execute(Array) #1 /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Adapter/Abstract.php(468): Zend_Db_Statement->execute(Array) #2 /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Adapter/Pdo/Abstract.php(238): Zend_Db_Adapter_Abstract->query('select max( c ...', Array) #3 /home/payasard/public_html/application/models/Product.php(225): Zend_Db_Adapter_Pdo_Abstract->query('select max( c ...') #4 /home/payasard/public_html/application/modules/default/controllers/IndexController.php(77): Product->getMaxSubcatHasProduct() #5 /home/payasard/public_html/library/Zend/Controller/Action.php(513): IndexController->menuAction() #6 /home/payasard/public_html/library/Zend/Controller/Dispatcher/Standard.php(289): Zend_Controller_Action->dispatch('menuAction') #7 /home/payasard/public_html/library/Zend/Controller/Front.php(946): Zend_Controller_Dispatcher_Standard->dispatch(Object(Zend_Controller_Request_Http), Object(Zend_Controller_Response_Http)) #8 /home/payasard/public_html/application/Bootstrap.php(137): Zend_Controller_Front->dispatch() #9 /home/payasard/public_html/cooling-tower/index.php(8): Bootstrap->runApp() #10 {main}