محصولات کولینگ تاور ما

خطا در اجرای برنامه >


  روش های نگهداری از برج خنک کننده

    آغاز کردن بازرسی در ماه آبان به مسئول نگهداری این امکان را می دهد که در صورت نیاز به تعمیر ، این کار را در اوایل زمستان یا قبل از آن انجام دهد. اگر بازرسی در حالی انجام می شود که فن روشن است و آب نیز جریان دارد . هنگام باز کردن دریچه مخصوص بازرسی و هنگام راه رفتن بر روی قسمت های بالایی دستگاه هوشیار بوده و احتیاط کنید. هواره باید قبل از هر اقدامی برق موتور فن را قطع کنید . تمام کلید های برق باید خاموش شده روی آنها برچسب یا علامتی نصب شود تا دیگر کلید ها را روشن نکنند.

   بازرسی برج :

   در اطراف برج خنک کننده در حال کار قدم زده و به صورت چشمی اجزای آن را بازرسی کنید . به دنبال نشانه های نشت ، ترک خوردگی و شکستگی باشید. به اتصال انتهای صفحات توجه کنید و مطمئن شوید که ایناتصالات محکم بوده و به درستی به اسکلت و سازه اصلی متصل شده اند.

   به سطوح خارجی برج های فولادی جهت نشانه های خوردگی و وجود حفره یا سوراخ در برج توجه کنید. اگر پوسته برج خنک کن از فایبرگلاس ساخته شده است برج را برای یافتن شکستگی ، ترک یا جدا شدن الیاف مورد بازرسی قرار دهید.

   اگر به محل های پوسیدگی برخورد کردید با استفاده از چاقو یا یخ خرد کن به دقت محل را مورد کاوش قرار دهید تا به عمق پوسیدگی یا حفره پی ببرید. به ویژه محل های اطراف پیچ ها و جاهایی که در آنها چوب ، فولاد یا چدن تماس دارد امتحان کنید. برای بازرسی قسمت های داخلی برج قبل از هر کاری باید واسطه های انتقال حرارت را از درون دستگاه خارج ساخت. معمولا مسلط ترین نقطه ی سازه برای بازدید برج سطح بالای محفظه فن است.

   سیستم توزیع آب کولینگ تاور:

   باید آب به صورت یکنواخت بر روی واسطه های انتقال حرارت توزیع شود.از بالای برج شروع به بازرسی کنید. ابتدا سیستم توزیع آب و تشتک های آب را بررسی کنید. هر تشتک دارای تعدادی نازل است. در طرح های جریان متقاطع این نازل ها سوراخ هایی پلاستیکی با ساقه نسبتا طولانی هستند که آب را به سمت پایین هدایت میکنند . از بالای تشتک می توان تمام این نازل ها را به صورت سوراخ های پلاستیکی مشاهده کرد . با دقت خاک و رسوباتی که ممکن است دهانه نازل را مسدود کرده باشند تمیز کنید.

   طول دوره های بازرسی:

   روزانه:نگاه کنید ، به صدا ها گوش کنید و در اطراف دستگاه قدم بزنید و بازرسی کنید . با صدا ظاهر و سطح ارتعاشات برج آشنایی کامل پیدا کنید.

   هفتگی : به موتور ، شفت انتقال قدرت، جعبه دنده ، تسمه ها وفن نگاه کنید .فن را خاموش کنید و در صورتی که فن داری جعبه دنده است ، سطح روغن را بررسی کنید.

   ماهانه : میزان انباشته شدن لایه رسوب روی چاهک یا تشتک را بررسی کیند ، بررسی کنید که شیر شناور خوب کار کند. محفظه های توزیع در بالای برج را از نظر تمیزی تشتک ها و نازل ها بررسی کنید. از روغن جعبه دنده نمونه گیری کنید.

   نیم ساله : روغن جعبه دنده برج خنک کن را عوض کنید. شرایط تسمه ها را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. موتور فن را روغن کاری کنید . تمام پیچ های موجود در اجزای مکانیکی را از نظر محکم بودن بررسی کنید. سازه برج خنک کننده ، واسطه های انتقال حرارت صافی ها یا زداینده های گرد و خاک و شرایط نرده های محافظ و پلکان ها را به صورت چشمی بازرسی کنید.

   سالانه: برج را به صورت کامل بررسی کنید و برای این کار از دستور العمل های نگهداری و راهبری استفاده کنید.اگر کولینگ تاور به سیستم های خاموش کننده محافظتی مجهز است آنها را بررسی کنید. زمان لازم جهت تعمیر اصلاحی را در نظر بگیرید.

   معیار تعمیر : به علت کشیده شدن هوا به مسیر آب ریزش در برج ، پس از مدتی خاک و کثیفی در برج انباشته خواهد شد. این لجن انباشته شده می تواند بر روی کندانسور ، مبدل حرارتی و دیگر تجهیزات جمع شده و یک لایه عایق تشکیل داده و ظرفیت انتقال حرارت را کاهش دهد. سیستم تصفیه آب می تواند از انباشت این مواد جلوگیری کند یا حداقل مقدار آن را کاهش دهد. آخرین موضوع مربوط به تمیزی آب ، احتمال فراهم شدن زمینه پرورش باکتری ها است. سیستم لوله کشی باید از هر گونه شاخ ها یا انشعابات های ناقص و کور ،عاری باشدو جریان آب در برج خنک کننده باید همواره حفظ شود.وقتی لجن بر روی تشتک برج جمع میشود ، ترکیب رطوبت ، اکسیژن ، آب گرم و تامین غذا شرایط لازم برای رشد باکتری لژیونلا را فراهم می کند. این باکتری را می توان در آب مصرفی و در کنار رودخانه ها و آب های جاری یافت . این باکتری ها در قطرات آب وجود دارند و می توانند توسط هوا حمل شوندو از طریق تنفس وارد بدن انسان شوند. هیچ ماده شیمیایی وجود ندارد که بتواند به طور قطعی تمای باکتری های موجود در آب تغذیه به برج را ازبین ببرد.

  انباشته شدن لجن در تشتک برج خنک کننده

   


  لینک های مرتبط :
  Zend_Db_Statement_Exception: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1140 In aggregated query without GROUP BY, expression #2 of SELECT list contains nonaggregated column 'max.id'; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by in /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Statement/Pdo.php:234 Stack trace: #0 /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Statement.php(300): Zend_Db_Statement_Pdo->_execute(Array) #1 /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Adapter/Abstract.php(468): Zend_Db_Statement->execute(Array) #2 /home/payasard/public_html/library/Zend/Db/Adapter/Pdo/Abstract.php(238): Zend_Db_Adapter_Abstract->query('select max( c ...', Array) #3 /home/payasard/public_html/application/models/Product.php(225): Zend_Db_Adapter_Pdo_Abstract->query('select max( c ...') #4 /home/payasard/public_html/application/modules/default/controllers/IndexController.php(77): Product->getMaxSubcatHasProduct() #5 /home/payasard/public_html/library/Zend/Controller/Action.php(513): IndexController->menuAction() #6 /home/payasard/public_html/library/Zend/Controller/Dispatcher/Standard.php(289): Zend_Controller_Action->dispatch('menuAction') #7 /home/payasard/public_html/library/Zend/Controller/Front.php(946): Zend_Controller_Dispatcher_Standard->dispatch(Object(Zend_Controller_Request_Http), Object(Zend_Controller_Response_Http)) #8 /home/payasard/public_html/application/Bootstrap.php(137): Zend_Controller_Front->dispatch() #9 /home/payasard/public_html/cooling-tower/index.php(8): Bootstrap->runApp() #10 {main}